כל מה שצריך לדעת על תיקון פנצ'ר: הדרך הנכונה לעשות את זה

מכירים את זה שאומרים, שכל הדרכים מובילות לרומא? עם תיקון צמיגים או תיקון פנצ'ר, זה לא ממש ככה. ישנן כמה דרכים מוגדרות וספציפיות עבור תיקון פנצ׳ר, כאשר חלק מהאנשים יעדיפו לפנות אל פנצ'רייה תל אביב עבור החלפת הצמיג או תיקונו. רגע לפני שמאתרים פנצ'רייה תל אביב, אתם מוזמנים לעבור על המדריך הבא המפורט ביותר ברשת.

צמיג שטוח

דבר ראשון, יש להבדיל בין כמה שירותים שונים אשר מסופקים על ידי פנצ'ריות מומלצות בתל אביב או בכל עיר אחרת. תיקון פנצ׳ר הוא רק אחד מהשירותים המסופקים על ידי צמיגי טיפטופ ופנצ'ריות אחרות בתחום. מעבר לנושא של תיקון פנצר, פנצ'רייה מומלצת בתל אביב גם עבור התקנת ג'אנטים, איזון גלגלים, החלפת כלל הצמיגים ברכב ועוד. בכדי להחליף צמיג ברכב, קחו בחשבון את הדגשים הבאים לפניכם:

  1. בטיחות: לפי החוק בישראל, אין להחליף צמיג רכב ללא לבישת אפוד זוהר צהוב.
  2. מיקום: שימו לב, שאתם עוצרים את הרכב במקום בו יהיה בטוח להחליף את הצמיג (בשוליים רחבים ככל הניתן).
  3. צמיג חלופי: לפני שאתם מתקינים את גלגל הספייר, בדקו שהוא אכן מנופח.
  4. כלים: ודאו כי יש ברשותכם את הכלים הנדרשים, שהם בעיקר ג'ק וכן מפתח-ג'ק (אותו מוט אשר מאפשר את סיבוב הג'ק והרמת הרכב באוויר).

 

בכל הרכבים יש גלגל ספייר? לא!

לפני שניתן הוראות ברורות עבור תיקון פנצ׳ר ברכב, צוות צמיגי טיפטופ ישמח להדגיש את הנקודה הבאה: שימו לב, לא בכל המכוניות קיים גלגל ספייר. צמיג חלופי אמור להיות קיים בכל הרכבים הישנים, אבל בשנים האחרונות קונצרנים של רכבים מצאו שיטות חלופיות. אם בעבר בכל הרכבים היה קיים צמיג חלופי, הרי שבימינו חברות רכבים בוחרות להימנע מלמקם גלגל חלופי בתא המטען. זאת, עקב רצון לחסוך במקום ובמשקל.

במקום צמיגים חלופיים, בשנים האחרונות חברות הרכבים התחילו למקם בתא המטען ערכה לתיקון תקרים. הערכה הזאת כוללת קצף מיוחד אשר נמצא בתוך פחית קטנה, כאשר אותה ערכה למעשה מתחברת לוונטיל של הרכב (אותו המקום שבו מנפחים אוויר בצמיג). אם לא מדובר בקרע משמעותי בצמיג, הערכה הזאת תוציא אתכם חזרה לדרככם תוך כמה דקות בודדות וללא ידיים שחורות כתוצאה מהחלפת צמיג.

גברים מחליפים גלגל של מכונית

הוראות תיקון פנצ׳ר ברכב

כדי להקל עליכם את מלאכת החלפת הצמיג במקרה של תיקון פנצ׳ר, צוות צמיגי טיפטופ ריכז עבורכם את השלבים להחלפת צמיגי רכב. צוות טיפטופ פנצ'ריה תל אביב ממליץ על נקיטה בצעדים הבאים לפניכם:

 

1) בדיקת הציוד להחלפת הצמיד

אם בכל פנצריה חייב להיות ג'ק הידראולי אשר מרים את הרכב באוויר תוך שניות בודדות, אז בכל רכב צריך להיות ג'ק ידני. זה לוקח יותר זמן, זה יותר סיזיפי, אבל ג'ק ידני עושה את העבודה והוא חייב להימצא בכל רכב.

ברמת העיקרון, אמנם לא תמיד בודקים את זה בקומפיוטסט, אבל רכב ללא ג'ק לא יכול לעבור טסט שנתי. חוץ מהג'ק, צריך גם לוודא שיש לכם את המפתח שלו וכן את מפתח הברגים. זהו אותו מפתח שנראה כמו מוט ותפקידו הוא להתברג לג'ק ולהניע אותו כמו מנואלה.

 

2) השימוש בג'ק להחלפת צמיג

תיקון פנצר תמיד יצריך שימוש נכון בג'ק, כאשר בעצם המטרה היא להשתמש בג'ק כדי להרים את הרכב מהקרקע עד שהוא גבוה מספיק כדי שתוכלו לחלץ את הצמיג המפונצ'ר. איך יודעים עד כמה להרים את הרכב באוויר? ובכן, זה תלוי עד כמה הצמיג מפונצ'ר.

אם הצמיג ללא אוויר בכלל, תצטרכו להרים את הרכב מספיק גבוה כדי שגם הצמיג החלופי (מתא המטען שלכם) יצליח להיות מוחלף. כלל האצבע הוא, ככל שהצמיג עם התקר מחוסר אוויר, ככה הרכב יצטרך להיות מונף גבוה יותר.

 

3) שחרור הברגים של הג'אנטים

לא בטוחים לאיזה כיוון לסובב את מפתח הברגים? באנגלית זה ממש פשוט לזכור את זה. פשוט זכרו את המשפט הבא: " "righty tighty lefty loosey. בעברית צחה, זה אומר: לכיוון ימין מהדקים ולכיוון שמאל משחררים. שימו לב, זה כלל אצבע חשוב מאוד לפניכם – מתחילים לשחרר את הברגים כאשר הרכב עדיין לא מונף באוויר על ידי הג'ק.

מדוע? מכיוון שכאשר הרכב מורם, הגלגל פשוט יסתובב לכם באוויר במקום שהברגים הם אלו שיסתובבו לכם וייפתחו. שימו לב, כלל בטיחותי נוסף הוא: לפתוח את הברגים אך ורק עד חצי הדרך. לא לשחרר אותם לגמרי, אחרת הרכב פשוט יקרוס על האדמה.

 

4) השלב האחרון – הרכבת צמיג חלופי

לאחר שביצעתם את השלבים לעיל בהצלחה, הגיע הזמן להסיר את הגלגל עם הפנצ'ר. שימו לב, זה לפעמים צריך להיעשות במאמץ מסוים. לא תמיד הגלגלים פשוט מחליקים החוצה, וצריך לעשות זאת בכוח בחלק מהמקרים. לאחר הסרת הגלגל עם התקר, מרכיבים את הצמיג החלופי ונועלים את הברגים בצורה ידנית (עם היד, לא בעזרת מפתח הברגים). חשוב להבריג את הברגים לפני שמורידים את הרכב מהג'ק, מאותה סיבה שציינו לעיל – הרכב עשוי לקרוס על האדמה אם הברגים לא יהיו סגורים. כאשר הרכב יורד מהג'ק, מחזקים את סגירת הברגים עם מפתח הברגים.

תיקון פנצ'ר

שאלות תשובות: תיקון פנצ'ר ברכב

תשובה: לחלוטין לא, התחזוקה של צמיגים משתנה בהתאם לכמה פרמטרים שונים. קודם כל, צמיגי שטח וצמיגים של רכבי ספורט מצריכים החלפה ותחזוקה לעיתים יותר קרובות. שנית, אופי הנהיגה הוא פקטור מפתח בהתקדמות הבלאי של הצמיגים. ככל שתנהגו פרוע יותר או בשטחים יותר "קשוחים", ככה תצטרכו להתקדם מהר יותר לכיוון של החלפת צמיגים.

תשובה: מבחינת התוקף של צמיגים, אם עברו 5 – 8 שנים מאז שהוא יוצר, הגיע הזמן כנראה להחליף אותו. זה לפי "החוק היבש", אבל נדגיש שוב שכל מקרה לגופו, לעיתים צריך להחליף צמיגים גם מוקדם יותר.

 

איפה לעשות תיקון פנצ'ר וכמה יעלה להחליף צמיג? – צמיגי טיפטופ

באופן כללי, מחיר תיקון פנצ'ר יכול לנוע בין כ-50 ₪ – 150 ₪, תלוי באיזה סוג צמיג מדובר ובאיזו פנצ'רייה מדובר. פנצ'ריית צמיגי טיפטופ כוללת צוות של מקצוענים בתחום, שמכירים את כלל סוגי הצמיגים, סוגי התיקונים הנדרשים בהם ועוד. בכל מקרה בו אם אתם צריכים סיוע, צמיגי טיפטופ יספקו לכם את השירתים הבאים:

  • אבחון תקלות בצמיגים והתאמת פתרונות בהתאם.
  • מכירת מוצרי תחזוקת צמיגים ורכב.
  • ייבוא ושיווק של ג'אנטים לכל סוגי הרכבים.
  • תיקון פנצ'ר ומכירת צמיגים משומשים או חדשים.

 

בין אם אתם צריכים סיוע מסוג כזה או מסוג אחר, צוות צמיגי טיפטופ מזמין אתכם לקבל ייעוץ ללא התחייבות וכן סיוע מקיף 360 לכלל סוגי הרכבים והצמיגים. עם המון ניסיון וידע רב בתחום, אנו נדע כיצד להוציא אתכם מחויבים ומבסוטים לא רק מצמיגים חדשים, אלא מהתנהגות רכב שונה בזכות התאמת הצמיגים הנכונים.

מאמרים נוספים בנושא
טיפטופ

רוצה פרטים נוספים?

מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.

חברת צמיגי טיפ טופ מתמחה בייבוא ג'נטים וצמיגים של החברות והמותגים המובילים ממדינות רבות בעולם. בנוסף, מגישה החברה שירות החלפת צמיגים, תיקון צמיגים וכיוון פרונט. על צוות עובדי החברה נמנים אנשי מקצוע מוסמכים לעבודה בתחום הג'נטים, הצמיגים והרכב על ידי משרד התחבורה. לצמיגי טיפ טופ תצוגת ענק של למעלה מ-1000 ג'נטים ומאות צמיגים במטרה לתת לכל לקוח את המענה המדויק עבורו.

עקבו אחרינו
פתח את הצ׳אט
צריך עזרה? 💬
היי 👋
איך אנחנו יכולים לעזור?