שיפור ביצועי הרכב: איך החלפת צמיגים יכולה לשדרג את נסיעתך?

שדרוג הצמיגים יכול להיות אחת הדרכים הכי חכמות, בטוחות, חסכוניות והפשוטות ביותר לשפר את ביצועי הרכב. אבל, וזה אבל קריטי, חשוב לבדוק מה הרכב באמת מצריך, ומתי, איך נגיד, אנחנו מגזימים או אפילו עוברים על החוק. ע"פ החוק בישראל ובמדינות מתוקנות באופן כללי, לכל רכב יש את מידת הצמיגים שלו. נרחיב על כך בהמשך המדריך הבא, המשיכו לקרוא.

גלגל רכב

יש כמה דברים שכדאי לשקול לפני רכישת צמיגים חדשים, כאשר ההיבטים הכי חשובים הם: מידות הצמיג ברישיון הרכב, דירוג האיכות של הצמיג וכן סוגי העומסים והמשקלים שהרכב מתמודד איתם בשגרה. מעבר לכך, צוות צמיגי טיפטופ ממליץ להביא בחשבון את הדגשים הבאים:

  1. ארץ הייצור של הצמיג: האם הצמיג מיוצר כאן בישראל? בחו"ל? אם בחו"ל, באיזו מדינה בדיוק, ותחת אילו תקני בטיחות? חשוב לברר את הפרטים האלו מראש לפני רכישת הצמיגים, כי אלו שאלות בטיחותיות לכל דבר ועניין.
  2. טווחי מחירים: בין אם אתם צריכים צמיגים לרכב פרטי, צמיגים במבצע או צמיגי שטח, תערכו מראש השוואת מחירים בין פנצ'ריות מומלצות בתל אביב או בעיר המגורים שלכם.
  3. תוקף הצמיג: לאחר שהבנתם אילו מידות צמיגים אתם צריכים, בדקו כי הצמיגים הנרכשים הם בעלי תוקף ע"פ החוק. זכרו, התוקף מוטבע על הדופן של הצמיג.
  4. אחריות: כדאי לבדוק מראש אם הפנצ'רייה מספקת אחריות על החלפת צמיג מסוג כזה או מסוג אחר. אם כן, מומלץ לבדוק מה האחריות כוללת, לכמה זמן היא תקפה והיכן ניתן לקבל שירות (מהפנצ'רייה עצמה או במקומות אחרים?).

 

כיצד החלפת צמיגים תשליך על ביצועי הרכב?

באופן כללי, ישנו קשור הדוק ואדוק בין החלפת צמיגים לבין הביצועים הכלליים של הרכב. בתוך כך, ישנן לא מעט מערכות ברכב שמושפעות מהצמיגים באופן ישיר, אבל גם באופן עקיף. לדוגמה, המתלים מושפעים מהצמיגים באופן ישיר, אבל ישנם גם חלקים אחרים אשר מושפעים מהתקינות או אי התקינות של המתלים. מבינים? זו בעצם מעין שרשרת של לקויות אשר מתחילה בצמיגים בלויים.

לדוגמה, מערכת המתלים מחוברת לקפיצים של הרכב, לבולמי הזעזועים ורכיבים נוספים המקשרים את הגלגלים לגוף הרכב. מערכת זו מסייעת להפחית רעידות במהלך הנסיעה, כאשר צמיגים בלויים ישליכו באופן ישיר על תקינות מערכת המתלים. כפועל יוצא מכך שהצמיגים הבלויים ישפיעו לרעה על מערכת המתלים, מערכת המתלים בעצם תשפיע לרעה על הרכיבים שציינו לעיל.

 

החלפת צמיגים תשפיע על צריכת הדלק?

החלפת הצמיגים של הרכב יכולה להשפיע על צריכת הדלק ב-2 דרכים עיקריות, אך ישנן גם סיבות משניות אשר מקושרות לצמיגים ומשליכות על צריכת הדלק. ראשית, חשוב להבין כי צמיגים חדשים פירושם אחיזה טובה יותר בנסיעה, מה שיכול להקל על המנוע להניע את המכונית קדימה. כאשר המנוע פועל בצורה חלקה יותר וקל לו יותר להניע את הרכב (ואת הצמיגים), ככה גם צריכת הדלק משתפרת.

זו הסיבה העיקרית לכך שהחלפת צמיגים משליכה לטובה על צריכת הדלק של הרכב. במילים אחרות, המשמעות היא שתשתמשו בפחות דלק כדי להגיע למהירות מסוימת. שנית, צמיגים חדשים משמע גם שהם מתחככים באספלט בצורה נכונה ואחידה, מה שמפחית את כמות החיכוך בינם לבין פני הכביש. שוב, דבר זה למעשה מפחית את צריכת הדלק שלכם.

גלגל רכב

כדאי לרכוש צמיגי רכב במבצע? – צמיגים במבצע

בין אם מדברים על צמיגים לרכב שטח מסוג כזה או אחר, יש לקחת בחשבון כי ישנם צמיגים במבצע באיכויות גבוהות מאוד, כאשר צמיגים אלו מתאימים לרכבים פרטיים, רכבי עבודה ורכבי שטח. לאחר שלוקחים מידות צמיגים ומוודאים שאתם יודעים איזה סוג צמיג אתם צריכים בדיוק, צרו קשר עם פנצ'רייה ובררו לגבי החלפת צמיג במבצע. לאחר מכן, בררו כמה עולה צמיג חדש.

במילים אחרות, תמיד כדאי לערוך השוואת מחירים בין צמיגי שטח, צמיגים לרכב פרטי או רכבי עבודה מסחריים. זה שהצמיגים יהיו זולים מאשר במקומות אחרים, זה לא בהכרח אומר שהם פחות איכותיים. עם זאת, חשוב לוודא שאתם לא רוכשים צמיגים משומשים. כך תוכלו לוודא שאתם מקבלים את התמורה הנכונה לכסף שלכם.

 

כיצד לבחור פנצ'רייה מומלצת לתיקון צמיגים?

אם אתם מחפשים פנצ'רייה מומלצת לתיקון צמיגים, אבל פנצ'רייה שבאמת נחשבת אמינה וניתן לסמוך עליה, יש כמה דברים שכדאי לקחת בחשבון. דבר ראשון, מתוך ניסיון אנחנו יכולים להגיד לכם שהתחום גדוש בבעלי מקצוע מכל מיני סוגים, המספקים שירותים שונים ומשתלמים יותר או לפעמים פחות.

לכן, קודם כל, תערכו איזושהי השוואה בין פנצ'ריות בתל אביב או בכל עיר בה אתם מתגוררים. אם לפנצ'רייה יש אתר אינטרנט, מה טוב. אם לא, תנסו לבדוק ביקורות וחוות דעת ב-גוגל ביזנס, ברשתות החברתיות ובפורומים שונים באינטרנט. ככה תוכלו לברר עד כמה הפנצ'רייה אכן מקצועית ומומלצת.

 

שאלות תשובות: שיפור ביצועי הרכב בהקשר הצמיגים

תשובה: קשה מאוד לענות על זה במדויק, כי צריכת הדלק של הרכב מושפעת מהמון פרמטרים שונים, לרבות כלל התחזוקה של הרכב. עם זאת, לעיתים ניתן לשפר את צריכה הדלק בעשרות אחוזים בשנה כאשר הצמיגים תקינים. לחילופין, צריכת הדלק עשויה להתגבר באחוזים ניכרים כאשר הצמיגים שחוקים.

תשובה: לצמיגים בלויים יכולה להיות השפעה גדולה על ביצועי המכונית באופן כללי, כמו שכבר הבנו מהמידע לעיל, אבל הרכיבים המושפעים ביותר הם בדרך כלל המתלים, הבלמים וההיגוי. כדאי לדעת, מתלים משויכים למערכת הסופגת פגיעות ומהמורות בכביש, כאשר תפקיד מערכת זו הוא לספק יציבות במהלך פניות ובלימה. מכיוון שמדובר בבטיחות שלכם, חשוב שהצמיגים יהיו תקינים וכן המתלים כפועל יוצא מכך.

 

גלגל רכב

לסיכום, כיצד צוות צמיגי טיפטופ יכול לסייע לכם?

בסופו של דבר, הכול מתחיל ונגמר, קם ונופל על בחירת אנשי המקצוע הנכונים לעבוד איתם או לקבל מהם שירות. צוות צמיגי טיפטופ לא רק מספק שירות לקוחות אדיב, מקצועי ומהימן, אלא שהפנצ'רייה מתמחה בשירות עבור כלל סוגי הרכבים והצמיגים. צוות טיפטופ מספק את השירותים הבאים:

  • אבחון לקות בצמיג: אבחון תקלות ובלאי בצמיגים מכל הסוגים, לרבות צמיגי שטח, צמיגי רכבי ספורט, צמיגים של רכבי עבודה מסחריים ועוד.
  • ג'נטים: צוות צמיגי טיפטופ מייבק ומשווק ג'נטים יפהפיים ומעוצבים לרוב סוגי המכוניות, כולל ג'אנטים בהזמנה אישית או בייבוא אישי לרכבים מיוחדים, רכבי אספנות ועוד.
  • החלפת צמיגים: צוות צמיגי טיפטופ מבצע החלפת צמיגים, תיקון פנצ'רים והחלפת ג'נטים לכלל סוגי הרכבים.

 

בין אם אתם צריכים את השירות הזה או האחר על ידי צמיגי טיפטופ, תוכלו לקבל גם סיוע טלפוני במידת הצורך. כמו כן, צוות צמיגי טיפטופ ישמח לספק לכם ייעוץ במקרה שתתלבטו בין צמיגים משומשים לבין צמיגים חדשים. אם קיימת התלבטות כזאת, נוכל לספק לכם את כל המידע הנדרש. צרו קשר כעת לקבלת ייעוץ ללא התחייבות. בהצלחה!

מאמרים נוספים בנושא
טיפטופ

רוצה פרטים נוספים?

מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.

חברת צמיגי טיפ טופ מתמחה בייבוא ג'נטים וצמיגים של החברות והמותגים המובילים ממדינות רבות בעולם. בנוסף, מגישה החברה שירות החלפת צמיגים, תיקון צמיגים וכיוון פרונט. על צוות עובדי החברה נמנים אנשי מקצוע מוסמכים לעבודה בתחום הג'נטים, הצמיגים והרכב על ידי משרד התחבורה. לצמיגי טיפ טופ תצוגת ענק של למעלה מ-1000 ג'נטים ומאות צמיגים במטרה לתת לכל לקוח את המענה המדויק עבורו.

עקבו אחרינו
פתח את הצ׳אט
צריך עזרה? 💬
היי 👋
איך אנחנו יכולים לעזור?