החלפת צמיג: כל מה שצריך לדעת על בחירת הצמיגים

לא רק בישראל נהיגת שטח הפכה לשם דבר, אלא שבהמון מדינות ברחבי העולם אפשר למצוא אנשים אשר לוקחים את הספורט האתגרי של נסיעת שטח, צעד אחד קדימה. בהקשר הזה של הדברים, הנה כמה דגשים שאנחנו רוצים לחלוק אתכם לגבי החלפת צמיגי שטח, מדריך מפורט מאת צוות צמיגי טיפטופ – המשיכו לקרוא.

החלפת גלגל

רגע לפני שאתם רוכשים צמיגים לרכב השטח שלכם, האם לקחתם בחשבון כיצד החלפת צמיגים תשפיע ותשליך על הביצועים הכלליים של הרכב? על הביצועים של נסיעת השטח שלכם? באופן כללי, בין אם רוכשים צמיגים במבצע או לא במבצע, יש לקחת בחשבון כי החלפת צמיג תשליך על רכב השטח במובנים הבאים:

  1. הנהיגה עצמה: מבחינת הנהיגה עצמה, אתם בדרך כלל תוכלו לעבור בשטחים קשוחים יותר אם אתם תהיו מצוידים בצמיגים תקינים או אולי אפילו משודרגים.
  2. תחושה בתא הנוסעים: כאשר הצמיגים תקינים ואינם בלויים, התחושה בתא הנוסעים היא חלקה יותר ועם פחות קפיצות, רעידות וכולי.
  3. דינמיות בשטח: קל יותר לנווט, לנסוע ולהנות בשטח עם צמיגים חזקים וחדישים, כאשר כפועל יוצא מכך, תוכלו להנות משטחים מגוונים יותר בחוץ.
  4. בטיחות: אין ספק בכלל, צמיגים חדישים ותקינים הם כמובן צמיגים בטוחים יותר, מה שמשליך עליכם ישירות ועל האנשים שנוסעים עמכם ברכב.

 

בדיקת הצמיגים לפני יציאה לשטח

אם אתם מחפשים לקחת את רכב השטח או הג'יפ שלכם אל הבוץ, הכורכר, או אולי אפילו לתוואי שטח סלעיים, חשוב רגע לעצור ולשאול: האם הצמיגים מותאמים לשטח שאליו אתם מתכווננים לנסוע? בין אם מתחשק לכם טיול בנגב, במדבר יהודה או בכלל ברמת הגולן, קודם כל, יש לבדוק את התוקף של הצמיגים ואת המצב הכללי שלהם.

אם הצמיג המכונית אינו תקין או אינו מתאים, לא תהיה לרכב מספיק אחיזה בשטחים קשים. מעבר לכך שמדובר באלמנט בטיחותי לכל דבר ועניין, חשוב גם לזכור כי צמיגים לא מנופחים או לא תקינים הם צמיגים אשר נוטים להתפנצ'ר ביתר קלות. בבחירת צמיגי שטח, בניגוד לצמיגי רכבים פרטיים, חשוב למצוא כאלה לא רק עם אחיזה טובה, אלא גם עם דפנות צד אגרסיביות ותרכובות או סגסוגות גומי מיוחדות. אלו נועדו לספק אחיזה מרבית.

החלפת גלגל

לחץ האוויר בצמיגים של רכבי שטח וההשפעה שלו

אל תשכחו לוודא שהצמיגים שלכם מנופחים כראוי לביצועים אופטימליים, כי אחרת, יהיה מדובר פשוט בסכנה בטיחותית. מעבר לכך, קחו בחשבון שמידת הלחץ בצמיגים משפיעה ישירות על היכולת של הרכב לעבור בשטחים שונים. אם אתם מעוניינים להוריד לחץ אוויר מהצמיגים כדי לשפר את הניוד בשטח, חשוב לשמור ברכב קומפרסור אשר מתחבר למצת הרכב.

הקומפרסור מאפשר לכם לנפח אוויר במהירות ברגע שאתם יוצאים משטח אשר מצריך הורדת לחץ אוויר בצמיגים. ללא קומפרסור, שהוא ציוד הכרחי ובסיסי ברכבי שטח, אתם פשוט תגרמו לבלאי מהיר מאוד של הצמיגים. חשוב להבין, הפתרון של הורדת לחץ אוויר בצמיגים הינו פתרון זמני בלבד. לאחר שיוצאים מהשטח שהצריך זאת, חובה לנפח את הצמיגים בחזרה.

 

כיצד לבחור צמיגים לרכבי שטח?

כשקונים צמיגים לרכב שטח, ישנם מספר גורמים קריטיים שיש לקחת בחשבון. למשל, חשוב לוודא שהצמיגים מתאימים לרכב ולתנאים שבהם תיסעו, אבל מעבר לכך, חשוב לוודא כי מידות הצמיגים תואמות את המידות אשר מצוינות ברישיון הרכב שלכם. כמו כן, קחו בחשבון את ההיבטים הבאים בעת רכישת צמיגים במבצע או צמיגי שטח לא במבצע:

 

ארץ הייצור של הצמיגים

בין אם אתם מחליטים לרכוש צמיגים כחול לבן המיוצרים בישראל, או שמא אתם מעדיפים צמיגים המיוצרים בחו"ל, קחו בחשבון שארץ הייצור מהווה פקטור מפתח בהכרעת הצמיגים האיכותיים ביותר. אגב, סתם לידיעה כללית, גם צמיגים אשר מיוצרים כאן בישראל, בד"כ מיוצרים על ידי חברות ישראליות הנמצאות תחת בעלות של חברות מחו"ל.

 

מידות צמיגים

חשוב לשים לב, שלכל סט צמיגים יש את המידות הספציפיות שלהם. אם ברצונכם לרכוש צמיגים מוגדלים לרכבי שטח, יש לכם 2 אופציות עיקריות:

  1. לפעול שלא כחוק: כמובן שאנחנו לא ממליצים על כך, אבל נציין כי חלק מהאנשים מחליטים להתקין צמיגים עבור נסיעות שטח (במיוחד אנשים שיש להם רכבי ב' לסופ"ש). חשוב לדעת, משטרת ישראל פועלת גם בתוואי השטח, אל תסתכנו.
  2. להגדיל מידות צמיגים: תוכלו לפנות למשרד הרישוי ולבקש הגדלת מידות צמיגים, אך קחו בחשבון שיש תקרה לגודל הצמיגים הניתנים לשדרוג.

 

עומסים ומשקל

קחו בחשבון, כל סט צמיגים מותאם לעומסים ומשקלים אחרים. לכן, בחרו צמיגי שטח אשר מותאמים למשקל שאתם סוחבים בטיולים שלכם. בין אם מדובר על הציוד, המשפחה או כל דבר אחר, תשקללו את המשקל בקילוגרמים ורכשו צמיגים שמסוגלים לשאת בעומס הנדרש.

החלפת גלגל

שאלות ותשובות: צמיגי שטח לרכבים

תשובה: מחירי צמיגי שטח לרכבים נעים בין כמה אלפי שקלים בודדים עבור סט של 4 צמיגים, אך מחיר זה משתנה ממקרה למקרה. אם אתם מעוניינים לרכוש צמיגים משומשים, הם תמיד יהיו זולים יותר (ובטוחים פחות) מאשר צמיגים חדשים. באופן כללי, ההמלצה היא לא להסתכן ולרכוש צמיגים חדשים לרכב שטח.

תשובה: ברמת הכלל, צריך להחליף צמיגי שטח בכל 3 – 6 שנים, אבל ההמלצה הזאת משתנה בהתאם לאופי הנהיגה, סוגי תוואי השטח שנוהגים בהם, מזג האוויר, מידת הטיפול והתחזוקה בצמיגים ועוד. כמו כן, יש לקחת בחשבון כי לכל צמיג יש את התוקף שלו. במידה שעבר התוקף, חובה להחליף את הצמיג בהקדם.

תשובה: אכן כן, מומלץ וכדאי לערוך השוואת מחירי צמיגי שטח לרכב, מכיוון שהמחירים מאוד משתנים בין בית עסק אחד לאחר. ההבדלים יכולים להתבטא בפערים של עשרות שקלים וגם מאות שקלים, ככה שחשוב להריץ בדיקה זריזה באינטרנט. כך תוכלו לוודא שבחרתם במותג הנכון ובמחיר הנכון לכיס.

 

למה לבחור צמיגי טיפטופ?

בין אם אתם מחפשים פנצ'רייה מומלצת בתל אביב לרכבי שטח, ספורט או רכבי פרייבט, פנצ'ריית צמיגי טיפטופ היא המקום להפקיד בו את הרכב שלכם. עם המון ניסיון, ידע וכלים מתקדמים, צוות צמיגי טיפטופ נמנה בין הפנצ'ריות האמינות והמקצועיות ביותר באזור המרכז. צמיגי טיפטופ מציעים שירותים שונים, כולל הבאים:

  • תיקון פנצ'רים וצמיגים: שירותי תיקון צמיגים מהירים ואמינים לכלל סוגי הרכבים.
  • מכירת ג'אנטים לרכב: ייבוא ושיווק של ג'נטים לרכבי שטח, רכבי ספורט ועוד.
  • אבחון בעיות צמיגים: אבחון תקלות ולקויות בצמיגים.
  • שיווק צמיגים מסוגים רבים: מכירת צמיגים משומשים וחדשים מרוב הסוגים והדגמים וכן ארצות הייצור.

 

צוות צמיגי טיפטופ גם ישמח לספק לכם ייעוץ ללא התחייבות, כך שתוכלו לקבל את כל התשובות לסוגיות השונות שמטרידות אתכם. צרו עמנו קשר כעת, הצוות מצפה לשיחתכם וישמח לספק לכם ערך מוסף, מחירים קונקרטיים ועוד.

מאמרים נוספים בנושא
טיפטופ

רוצה פרטים נוספים?

מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.

חברת צמיגי טיפ טופ מתמחה בייבוא ג'נטים וצמיגים של החברות והמותגים המובילים ממדינות רבות בעולם. בנוסף, מגישה החברה שירות החלפת צמיגים, תיקון צמיגים וכיוון פרונט. על צוות עובדי החברה נמנים אנשי מקצוע מוסמכים לעבודה בתחום הג'נטים, הצמיגים והרכב על ידי משרד התחבורה. לצמיגי טיפ טופ תצוגת ענק של למעלה מ-1000 ג'נטים ומאות צמיגים במטרה לתת לכל לקוח את המענה המדויק עבורו.

עקבו אחרינו
פתח את הצ׳אט
צריך עזרה? 💬
היי 👋
איך אנחנו יכולים לעזור?