מתי להחליף צמיגים: כך תזהו שהצמיג שחוק

איך יודעים מתי להחליף צמיגים? האם לצמיגים יש תוקף מסוים? ואם כבר מדברים על הנושא, כמה עולה החלפת צמיגים ברכב פרטי? צוות צמיגי טיפטופ ריכז עבורכם את כל מה שצריך לדעת בנושא. הנה המדריך המלא עבור החלפת צמיגים ברכב, זיהוי צמיגים שחוקים וכל מה שבין לבין – המשיכו לקרוא.

החלפת צמיגים ברכב היא לא מדע מורכב מדי, והאמת שמאוד קל לזהות צמיגים שחוקים. לפני שנגולל ונסביר את הסיבות השונות להחלפת צמיגים, נציין כי בכל מדינה ישנם תנאים אחרים להחלפתם וכן מאפייני שחיקה אחרים.

במילים אחרות, קחו בחשבון שמזג האוויר הישראלי גורם לא פעם לייבוש של צמיגים, מה שיצריך טיפול מתאים. ישנו ספריי שומני אשר מאפשר שימון בטוח של צמיגים (ללא החלקתם חלילה במהלך בלימה), אך מצד שני, לעיתים יהיה צורך פשוט להחליף את הצמיג כאשר הוא יבש.

צמיגי מכונית

הנה כמה מסימני הזיהוי לצמיגים שחוקים

1) דופן הצמיג

האם דופן הצמיג נראה כאילו הכיתוב עליו מחוק? אם כן, כנראה שנסעתם במשך תקופה מסוימת עם לחץ אוויר נמוך בצמיגים שלכם. במקרים מהסוג הזה, הדופן של הצמיג מתחככת באספלט של הכביש וזה מוביל לשחיקה מוגברת ומואצת. בפועל, מספיק לנסוע ככה כמה עשרות קילומטרים כדי שהצמיג יישחק.

 

2) תוקף הצמיג

חשוב לזכור, על כל צמיג תקני אמור להיות מוטבע התוקף שלו. בדקו אם הצמיג עדיין בתוקף, ואם לא, הקפידו להחליפו במהרה. את תוקף הצמיג ניתן למצוא על הדופן שלו. אם התוקף מחוק, ובכן, זה מוביל אותנו חזרה לטיפ הראשון כאן לעיל – כנראה שנסעתם עם לחץ אוויר נמוך, שחקתם את הדופן וכעת התוקף נמחק.

 

3) התייבשות הצמיגים

כאמור, מזג האוויר הישראלי לא מחמיא ולא ממש מועיל לצמיגי רכבים. האוויר החם, הלחות הגבוהה והאספלט הרותח, הם כולם פקטורים שמובילים לשחיקת הצמיג. אם הצמיג מאוד יבש, מומלץ למצוא פנצ'רייה בתל אביב, מוסך תיקון צמיגים או כל מקום אחר לטיפול בבעיה. אם הפנצ'רייה מספיק מקצועית, היא תספק לכם פתרון מהיר בעלויות נוחות.

 

4) בלאי כללי של צמיגים

בלאי כללי של צמיגים יכול לכלול סדקים, קרעים ועוד, כאשר כל הסימנים האלו בדרך כלל מעידים על הצורך בהחלפת צמיג. כמו כן, לעיתים צמיג אחד יהיה נוטה יותר לצד מסוים מאשר צמיגים אחרים, מה שיכול להעיד על בעיות מורכבות יותר (כמו בעיות במתלים, במשולשים, ציריות או פעמוני ציריות ועוד).

 

את כל סוגי הפנצ'רים ניתן לתקן? לא!

במקרים מסוימים צריך לאתר פנצריה עבור תיקון פנצ׳ר, למשל במקרים בהם יש קרע בדופן של הצמיד. חשוב לדעת, ע"פ החוק בישראל ובמדינות מתוקנות אחרות ברחבי העולם, אסור לתקן קרעים ופנצ'רים אשר נוצרים בדופן הצמיג. זה לעולם לא באמת יחזיק מעמד, והתיקון הזה רק יוביל אתכם לסכנות בטיחותיות במקום בדרך הנכונה.

כל פנצ'רייה בתל אביב שתשאלו אותה, תגיד לכם כי תיקון פנצ'ר בדופן הצמיג מהווה לא רק סכנה בטיחותית, אלא עבירה על החוק. אגב, העבירה הזאת אפילו יכולה להיות עבירה פלילית. לדוגמה, במקרים בהם תיקון צמיגים מתבצע בצורה רשלנית ומוביל לתאונת דרכים. במקרים כאלו, בהחלט אפשר חלילה להסתבך חוקית ומשפטית.

 

מתי להחליף צמיגים ומה משפיע על הישחקותם?

באופן כללי, התוקף של צמיגים יכול לנוע בין כ-4 – 6 שנים ואפילו יותר, אבל כל מקרה לגופו. באופן יותר פרטני, ישנם כמה גורמים ונסיבות סביבתיות אשר משליכות על הבלאי של הצמיגים. הפרמטרים הגורמים להאצת בלאי צמיגים הם:

  • אופי הנהיגה: כלל האצבע הוא שככל שהנהיגה שלכם תהיה יותר ספורטיבית, או שמא תנהגו יותר בשטח כורכר או אפילו בשטח סלעי, ככה הצמיגים כמובן ישחקו מהר יותר.
  • מזג האוויר: כאמור וכידוע, מזג האוויר הישראלי לא מאוד תורם לאופן שבו צמיגי רכבים מחזיקים מעמד. כפועל יוצא מהחום הגבוה של האספלט, בישראל צמיגים נשחקים מהר יותר מאשר במדינות אחרות בעולם.
  • לחץ אוויר: לחץ אוויר נמוך בצמיגים מוביל לכך ששטח רחב יותר של הצמיג מתחכך באספלט בזמן נסיעה. במילים אחרות, לחץ אוויר נמוך גורם לשחיקה מואצת של צמיגי הרכב שלכם.
  • משקל: אם אתם נוהגים לשאת משקל רב ברכב שלכם ממקום למקום, דעו כי משקלים כבדים משליכים על השחיקה של הצמיגים ומאיצים אותה. כלל זה רלוונטי במיוחד עבור רכבי עבודה.

החלפת גלגל רכב

כיצד לבחור צמיגים לרכבים?

בין אם אתם רוכשים את הצמיגים שלכם אצל צמיגי טיפטופ, או שמא תרכשו צמיגים לרכב במקום אחר, דעו כי צמיגים במבצע הם לא תמיד רעיון רע. אנשים לפעמים נוטים להסתכל על מבצעים ולחשוב שמדובר במוצר פחות איכותי, אבל זה ממש לא נכון. לכן, דבר ראשון, בדקו מבצעי צמיגים ועד כמה הם משתלמים לכם.

שנית, כמובן שחשוב לבדוק ולוודא פעמיים מידות צמיגים, שכן החלפת צמיג מתחילה ונגמרת בנתונים הבסיסיים האלו. שלישית, חשוב מאוד להבדיל בין צמיגי שטח לבין צמיגים לרכבים פרטיים, רכבי ספורט וכולי. צמיגי שטח איכותיים אמורים להחזיק מעמד, ולא להישחק בתום שנה לאחר השימוש בהם.

 

שאלות ותשובות על החלפת צמיגי רכב

תשובה: כן ולא. מצד אחד, צמיגים משומשים יהיו הרבה יותר זולים מאשר צמיגים חדשים. מצד שני, אתם מסתכנים בהתקנת צמיג שאין לכם מושג וחצי מושג מה ההיסטוריה שלו. באופן כללי, ההמלצה הכי טובה היא להתקין צמיגים חדשים. אבל אם יש עניינים של תקציב, בהחלט אפשר לשקול צמיג משומש כל עוד הוא במצב טוב.

תשובה: התשובה היא לא, החלפת צמיגי רכבים אינה כוללת החלפת ג'נטים. הג'אנטים המקוריים שמגיעים עם הרכב שלכם עשויים ברזל בד"כ, בעוד כי ג'נטים בהזמנה אישית מיוצרים מחומרים קלי משקל וסגסוגות שונות של מתכות. לכן, החלפת ג'נטים היא מוצר נפרד ובד"כ גם יקר יותר (כמה אלפים בודדים של שקלים ל-4 ג'נטים ברוב סוגי המכוניות).

 

לסיכום, היכן לתחזק צמיגים? צמיגי טיפטופ

בסופו של יום, באמת שהכול תלוי בכם – אתם הם אלו אשר צריכים לבחור את המוסך ואת הפנצ'רייה שבה תקבלו שירות. אם אתם מחפשים פנצ'רייה בתל אביב, ההמלצה הכי נכונה היא צמיגי טיפטופ או פנצ'ריות מומלצות אחרות עם מוניטין חזק. לא פעם, בעלי עסקים בתחום הרכב גובים מחירים גבוהים יתר על המידה, ולכן חשוב שתדעו כיצד להימנע מלשלם מחירים מופקעים על תחזוקת הצמיגים שלכם.

צמיגי טיפטופ היא פנצ'רייה מומלצת בתל אביב עם המון ניסיון, ידע רב בתחזוקת צמיגים וכן מחזיקה בכלים המתקדמים ביותר בתחום. אם אתם מעוניינים לתחזק את הציגים שלכם בצורה נאותה, דעו כי התחזוקה הכללית של הצמיגים תוביל לתחזוקה כללית זולה יותר של כלל חלקי הרכב. לכן חשוב למצוא מקצוענים בתחום, אל תתפשרו על פחות מאשר שירות ללא דופי.

צרו קשר לקבלת מידע נוסף, מחירים קונקרטיים וכל סיוע הנדרש לכם, צוות צמיגי טיפטופ.

מאמרים נוספים בנושא
טיפטופ

רוצה פרטים נוספים?

מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.

חברת צמיגי טיפ טופ מתמחה בייבוא ג'נטים וצמיגים של החברות והמותגים המובילים ממדינות רבות בעולם. בנוסף, מגישה החברה שירות החלפת צמיגים, תיקון צמיגים וכיוון פרונט. על צוות עובדי החברה נמנים אנשי מקצוע מוסמכים לעבודה בתחום הג'נטים, הצמיגים והרכב על ידי משרד התחבורה. לצמיגי טיפ טופ תצוגת ענק של למעלה מ-1000 ג'נטים ומאות צמיגים במטרה לתת לכל לקוח את המענה המדויק עבורו.

עקבו אחרינו
פתח את הצ׳אט
צריך עזרה? 💬
היי 👋
איך אנחנו יכולים לעזור?