מה עושים אם יש פנצ'ר בגלגל

כל נהג צריך לדעת מה עושים אם יש פנצ'ר בגלגל של הרכב. לצערנו, נהגים רבים מוצאים את עצמם חסרי אונים לנוכח הגילוי המדובר, משום שאין להם היכרות עם ההליך. המאמר הנוכחי צפוי לסייע לכל דורש. שכן, הוא מכיל את כל האינפורמציה הדרושה, שתאפשר להכיר בשלבים השונים שיובילו לטיפול הולם. הישארו אתנו ותגלו מה עליכם לעשות מרגע גילוי הפנצ'ר ועד ההגעה אל פנצריה קרובה.

 

אלה הסימנים שיעידו על פנצ'ר ומה עושים אם יש פנצ'ר

רגע לפני שתטפלו בתקלה, עליכם לוודא בכלל שאכן מדובר בפנצ'ר ולא בעניין אחר. אנו ממליצים לכם לבדוק אם אחד או יותר מהמצבים שיוצגו כעת אירעו לכם לאחרונה:

  • מילאתם אוויר בתחנת דלק וגיליתם לאחר מכן שלחץ האוויר אינו נשמר באחד מגלגלי הרכב
  • ההגה רועד בזמן שאתם נוסעים במהירות איטית יחסית
  • קושי להאיץ
  • לוקח לרכב זמן רב לבלום
  • הרכב סוטה לכיוון מסוים

אם אחד או יותר מהסימנים הללו הופיעו, אתם תצטרכו לטפל בעניין באופן עצמאי או לפנות לגורם מוסמך שיודע דבר או שניים על תיקון צמיגים.

פנצ'ר בגלגל

מה עושים אם יש פנצ'ר

 

השלב ה – 1 בטיפול בפנצ'ר: תזעיקו עזרה

 

רגע לפני שתתחילו בהליך של תיקון פנצ'ר, עליכם להזעיק עזרה, כדי שאחרים ידעו שאתם נמצאים במצב מצוקה. ההמלצה שלנו היא לפנות תחילה לאדם קרוב או מוקד של שירותי דרך ולעדכן אותם אודות המיקום שלכם ומצב הרכב.

 

השלב ה – 2 בטיפול בפנצ'ר: השתמשו באמצעי זהירות

עכשיו, לאחר שיידעתם אודות מצבכם וברור לכם שיש צורך בביצוע תיקון פנצ׳ר, אתם יכולים להתחיל להתארגן לקראת החלפת הגלגל. שימו לב – ההמלצה היא לא לצאת מיד מהרכב, אלא ללבוש תחילה את האפוד הזוהר שצריך להיות מאוחסן בתא הכפפות של הרכב. חשוב לעשות זאת במידה ומצאתם את עצמכם עומדים בצד כביש עירוני או מהיר. רק לאחר שתלבשו את האפוד, תוכלו להוציא את משולש האזהרה האדום שיאפשר לנהגים אחרים לראות את הרכב שלכם ממרחק רב.

 

השלב ה – 3 בטיפול בפנצ'ר: צאו לטפל בפנצר

בשלב זה אתם צריכים לבצע את הפעולות הבאות:

  1. לוודא שהרכב שלכם עומד במישור
  2. להעביר את הגיר למצב ניוטרל ולהוריד בעדינות את בלם היד
  3. לקחת גלגל רזרבי
  4. לגשת אל הגלגל המפונצ'ר
  5. לבדוק אם ניתן לשחרר את הברגים של הגלגל המפונצ'ר באמצעות מפתח ברגים

פעולה זו עשויה להישמע לכם כפשוטה למדי, אבל היא למעשה נחשבת לפעולה מורכבת ביותר שגורמת לרבים לפנות אל פנצריה, כדי להסתייע במומחים בתחום.

 

השלב ה – 4 בטיפול בפנצ'ר: תשתמשו בג'ק

אם בחרתם שלא לפנות אל המומחים כדי לבדוק אם יש צורך בהליך של תיקון צמיגים, תצטרכו להכניס את הג'ק מתחת לרכב שלכם ולהרים אותו כלפי מעלה. אם זו הפעם הראשונה שאתם מבצעים את ההליך, כדי שתקראו בעיון את המפרט של הרכב, כדי שתוכלו לדעת מה הוא המקום הייעודי של הג'ק. נציין בקצרה כי הנחתו במקום שגוי, עלולה להוביל לפגיעה ברכב. אם הרמתם את הרכב וראיתם שהג'ק מחזיק אותו באופן מיטבי, עליכם ללחוץ מעט על גג הרכב בזהירות ולוודא שלא נשמעות חריקות מצד הג'ק.

 

השלב ה – 5 והאחרון בטיפול בפנצ'ר: זה הזמן להחליף את הגלגל!

הגעתם אל השלב האחרון שיאפשר לכם להיות בטוחים שאתם יודעים מה עושים אם יש פנצ'ר בכך שביצעתם תיקון פנצ'ר לבדכם. זה הזמן לשחרר את הברגים של הגלגל לאט – לאט (הפעם צריך לשחרר אותם עד הסוף). לאחר שתעשו זאת, תוכלו להוציא את הגלגל המפונצ'ר מהמקום ולהכניס במקומו את הגלגל הרזרבי שברשותכם.

 

פנצ'ר בגלגל

 

מעדיפים שלא להתנהל עם המצב לבדכם? יש פתרון!

כעת אתם יודעים כי תיקון של פנצ'ר זה לא עניין פשוט שכל אחד יכול ליישם. אם קראתם את השלבים שצוינו לעיל והגעתם למסקנה שההליך המדובר מורכב עבורכם, זה בסדר. עליכם פשוט לפנות אל פנצ'ריה מוסמכת ומומלצת שנמצאת באזור שבו אתם נמצאים. אם למשל מצאתם את עצמכם מתמודדים עם גלגל מפונצ'ר באזור המרכז, עליכם לגשת אל פנצ'ריה תל אביב. שימו לב כי עליכם לבצע בירור מעמיק טרם הפנייה אל הפנצ'ריה הנבחרת. שכן, עליכם להיות בטוחים בכך שזו תבצע את ההליך באופן המקצועי ביותר, מבלי לפגוע חלילה ברכב.

 

מה עושים אם יש פנצ'ר – ואיך להימנע

רוצים להימנע מפנצ'ר? כדאי שתכירו בטיפ מספר 1: שימוש בחומר הגנה ייעודי

זה הזמן להכיר את חומר ההגנה הייעודי שיעניק לגלגל שלכם הגנה מפנצ'רים. מדובר במוצר בשם ריינוטייר שנמכר בתחנות הדלק ופנצ'ריות מוסמכות. תוכלו למרוח את החומר על הסוליה של הצמיג, כדי שזו תשמור עליו מפני חדירה של חפצים חדים. בשלב זה אתם וודאי מבינים כי מריחה של חומר זה תחסוך מכם פניות חוזרות ונשנות לביצוע הליך של תיקון צמיגים.

 

רוצים להימנע מפנצ'ר? כדאי שתכירו בטיפ מספר 2: החליפו צמיג שחוק

יש לא מעט תשדירים ברדיו שעוסקים בהחלפה של צמיגים שחוקים ברכב. שכן, מדובר בנושא שעלול להוביל בסופו של דבר לפגיעות בנפש. אנו ממליצים לכם ליישם את הטיפ הנוכחי ולהחליף את צמיגי הרכב שלכם בכל שלוש שנים לפחות. מומחים בתחום יציינו בפניכם כי ניתן להחליף את הצמיגים של רכבים פרטיים כאשר אלה נסעו מעל ל – 80 אלף קילומטר. החלפה של צמיגים בתדירות המומלצת, צפויה למנוע בסופו של דבר את הבלאי שעלול להוביל לפנצ'רים.

 

רוצים להימנע מפנצ'ר? כדאי שתכירו בטיפ מספר 3: שימו לב לדרכי הנסיעה הנבחרות

אם אתם רוצים להימנע מהגעה בתדירות גבוהה אל פנצריה, עליכם לשים לב לדרכים שבהם אתם נוסעים. ההמלצה היא להימנע כמובן מנסיעה מאתרי בנייה. שכן, יש סבירות גבוהה שתמצאו שם ברגים, מסמרים או פריטים חדים אחרים שעשויים לחדור אל הצמיגים ולהוביל לפגיעה בהם. המלצה נוספת שכדאי ליישם היא להימנע מנסיעה על שבילי אפר או שבילים צדדיים שיש בהם פסולת. שכן, דרכים מסוג זה עשויות להתגלות בסופו של דבר כמסוכנות לצמיגי הרכב שלכם.

 

רוצים להימנע מפנצ'ר? כדאי שתכירו בטיפ מספר 4: תעקבו אחר לחץ האוויר של הצמיגים

הטיפ האחרון שאתם צריכים להכיר וליישם מעכשיו נוגע להיכרות מעמיקה עם לחץ האוויר של הצמיגים. אם עד היום בחרתם להתעלם מהפרמטר החשוב הזה, כדאי שתדעו כי איבוד אוויר הדרגתי עלול לסכן מסכן חיים. שכן, נסיעה ברכב עם גלגלים שאינם מלאים באוויר, עלולה להוביל לחיכוך פנימי גבוהה בצמיג ולהעלאת הטמפרטורה שבתוכו. התוצאה של מצב מסוכן זה עשויה להסתיים בהתפוצצות של הצמיג במהלך הנסיעה. לכן, מומחים ממליצים לבדוק תחילה מה הוא לחץ האוויר המומלץ של יבואן הרכב (ניתן לקרוא את הפרטים הללו בספר שנמצא בתא הכפפות). לאחר מכן, צריך פשוט לעקוב אחר לחץ האוויר באופן קבוע ולמלא אוויר בעת הצורך.

בגלגל פנצ'ר

מה עושים אם יש פנצ'ר – לסיום

תיקון של פנצ'ר זה לא עניין של מה בכך. עכשיו אתם מכירים בעובדה זו ויודעים מה עליכם לעשות במידה ותגלו שיש צורך בהחלפה של גלגל. נזכיר שההמלצה שלנו היא לא לנסות ולתקן לבד, כדי שתוכלו להיות בטוחים שביצעתם את ההליך כראוי. פנו אל צמיגי טיפטופ שיאפשרו לכם לחזור לכביש בבטחה.

הצעד הראשון הוא למצוא מקום בטוח ולהחנות את הרכב הרחק מהתנועה, כך תשמרו על בטיחות הרכב ועל בטיחותכם האישית כמובן.

הכלים הדרושים כוללים צמיג רזרבי, ג'ק ומפתח ברגים, שבדרך כלל ניתן למצוא בתא המטען או מתחת לאזור המטען.

לא, צמיגים רזרביים מיועדים לשימוש זמני בלבד. חשוב לבצע תיקון או החלפה של הפנצ'ר בהקדם האפשרי.

לאחר החלפת פנצ'ר, יש חשיבות מכרעת לתיקון או החלפה של הפנצ'ר בהקדם האפשרי. בנוסף, בדוק את לחץ הצמיג הרזרבי כדי לוודא שהוא מנופח כהלכה. לבסוף, זכור לבדוק שוב את כל האומים לאחר נסיעה קצרה כדי לוודא שהם לא השתחררו.

מאמרים נוספים בנושא
טיפטופ

רוצה פרטים נוספים?

מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.

חברת צמיגי טיפ טופ מתמחה בייבוא ג'נטים וצמיגים של החברות והמותגים המובילים ממדינות רבות בעולם. בנוסף, מגישה החברה שירות החלפת צמיגים, תיקון צמיגים וכיוון פרונט. על צוות עובדי החברה נמנים אנשי מקצוע מוסמכים לעבודה בתחום הג'נטים, הצמיגים והרכב על ידי משרד התחבורה. לצמיגי טיפ טופ תצוגת ענק של למעלה מ-1000 ג'נטים ומאות צמיגים במטרה לתת לכל לקוח את המענה המדויק עבורו.

עקבו אחרינו
פתח את הצ׳אט
צריך עזרה? 💬
היי 👋
איך אנחנו יכולים לעזור?