החשיבות של תיקון צמיגים

העולם מתחלק ל-2 סוגי נהגים: אלו שמרכיבים ומתחזקים צמיגי טיפטופ כי הם מבינים את החשיבות בתקינות של צמיגים, ומאידך, נהגים אשר מאתרים פנצריה רק במקרה של תקר. מה ההבדל בין אלו? הסוג הראשון מבין עד כמה התקינות של צמיגים משפיעה על ביצועי הרכב. בואו נדבר על זה, המשיכו לקרוא – מדריך תיקון צמיגים, הקפדה על תקינותם ועוד. בין אם אנשים מעוניינים לאתר פנצ'ריה תל אביב, צריכים תיקון צמיגים ברמת גן או בכלל תיקון פנצר בדרום או בצפון, חשוב לא רק לתקן את הפנצ'ר. מעבר לתיקון הצמיג, חשוב להבין כיצד אפשר לתרום לתחזוקה הכללית של צמיגי הרכב (רלוונטי כמובן גם לאופנועים, טרקטורונים, רייזרים וכולי) ולהבין מהי החשיבות של תיקון צמיגים. לכן, ראשית, נדבר על הקשר בין תקינות צמיגים לבין ביצועי הרכב באופן כללי.

הקשר בין תקינות הצמיגים לביצועי הרכב

ברמה הכללית של העניין, הצמיגים הנכונים יכולים לעשות הבדל עצום בביצועים, בצריכת הדלק, בהרגשה וכמובן, במראה של הרכב. לא רק גודל או סוג הצמיג חשובים, אלא גם 3 ההיבטים הבאים שמומלץ לקחת בחשבון.

המותג של הצמיגים

המותג בהחלט קובע, בעוד כי חלק מהחברות מייצרות צמיגים לרכבים נחותים ובאיכות ירודה מאשר חברות אחרות. לכן, בדקו את המוניטין של חברת הצמיגים, עד כמה יש ביקורות טובות על החברות האלו וכולי.

 

ארץ הייצור של הצמיג

בין אם מדברים על צמיגי טיפטופ שמוצאים אצל פנצריה, או בכלל צמיגים שרוכשים במוסך, חשוב לבדוק את ארץ הייצור של הצמיגים. ישנם צמיגי כחול לבן אשר מיוצרים כאן בישראל, אבל בד"כ החברות האלו נמצאות תחת בעלות של קונצרן מחו"ל.

ג'ק

 

תוקף הצמיג

בכל פנצ'ריה תל אביב תוכלו למצוא צמיגים משומשים וצמיגים חדשים, כאשר ההבדלים במחיר לעיתים יהיו ממש תהומיים. אם אתם צריכים תיקון פנצ'ר, אבל במקו זאת מחליטים פשוט להחליף לצמיג משומש, חשוב מאוד לבדוק את התוקף של הצמיג. לידיעתכם, התוקף מוטבע על גבי הדופן של הצמיגים.

ממלא אוויר בצמיג

מה צריך לדעת על תחזוקה כללית של צמיגים?

רגע לפני שמדברים על תיקון פנצ'ר ברכב, תיקון פנצר באופנוע, טרקטורון או תיקון צמיגים בכל כלי רכב אחר, חשוב לזכור כי סוג הצמיג ישליך על התחזוקה שלו. בסופו של דבר, צמיגי טיפטופ אשר מותאמים לרכב במדויק, הינם צמיגים אשר מספקים ומייצרים חוויית נהיגה הרבה יותר טובה, בטוחה ומהנה. אבל, אם הצמיגים מנופחים יתר על המידה או פחות מדי, זה בהחלט יכול להוביל לכמה מצבים מאוד בעייתיים.

למשל:

זמני תגובה לקויים: הדוגמה הטובה ביותר היא בלימה מאוחרת, מה שנוצר כתוצאה מצמיגים לקויים אשר אינם מגיבים בצורה טובה לבלימה.
צריכת דלק גבוהה יותר: צמיגים בלויים או כאלו אשר מנופחים יותר מדי או פחות ממה שצריך, הם לחלוטין צמיגים אשר גורמים לרכב לצרוך יותר דלק.
שחיקה מוגברת של הצמיג: כאשר הצמיגים אינם מתוחזקים כמו שצריך, הם מתבלים הרבה יותר מהר מאשר צמיגים מתוחזקים. לכן, התחזוקה הלקויה גם תעלה יותר כסף בטווח הארוך.

 

כמה עולה לתקן פנצ'ר בצמיג?

בין אם אתם צריכים צמיגי טיפטופ הנרכשים אצל פנצריה, במוסך או אצל פנצ'ריה תל אביב המתמחה גם בהחלפת ג'נטים, חשוב לדעת מחירים. באופן כללי, מחיר תיקון פנצ׳ר לא אמור לעבור את הרף של עשרות שקלים בודדים, אם כי מחיר תיקון פנצר זה רלוונטי בעיקר לרכבים פרטיים. אם מדובר על רכבי שטח עם צמיגים בהתאם, מחירי תיקון צמיגים בד"כ יהיו גבוהים יותר.
בנקודה זו חשוב לציין, תיקון צמיגים כולל יותר מאשר תיקון פנצ'רים. לא פעם, פנצ'ריות בתל אביב מספקות גם שירות של איזון גלגלים, כאשר תיקון מהסוג הזה יכול לעלות כמה מאות שקלים בודדים. בדרך כלל, איזון גלגלים לא אמור לעבור את הרף של כ-350 – 650 ₪. לפני שתאזנו את הגלגלים, בדקו כי אכן יש צורך בשירות זה. לידיעתכם, אם הרכב רועד במהירויות גבוהות, רוב הסיכויים שצריך איזון.

מה יקרה אם לא נבצע תיקון או נחליף צמיגים בזמן – מה החשיבות של תיקון צמיגים?

בכמה מילים פשוטות: אוי ואבוי לכם אם לא תקפידו על החלפה או תיקון של צמיגים כאשר יש צורך בכך! ממש ככה. חשוב להבין, הצמיגים של הרכב הם הבסיס של הבסיס בעבור התקינות הכללית והבטיחות במהלך הנסיעה בו. צמיגים תקינים לרכב הם א' ב' של רכב תקין, כאשר צמיגים לא תקינים עשויים להוביל לכמה מצבים לא רצויים שונים, הנה הם לפניכם:

מצבים לא רצויים עקב אי תחזוקת צמיגים

התייבשות צמיג

צמיגים לא מתוחזקים הם צמיגים שיכולים בקלות להתייבש, כאשר ההמלצה היא להשתמש בחומרים קמעונאיים אשר תפקידם הוא לשמן את הצמיגים. בכל פנצ'ריה מוכרים את המוצרים האלו, מה שמיושם על הצמיגים באמצעות ריסוס. חשוב לציין, הריסוס\השימון של הצמיגים לא מיועד רק למטרות אסתטיות. זה בעצם מה שמונע מהצמיגים להתייבש.

התפוצצות צמיג

מתוך ניסיון אישי שלנו, אנחנו בהחלט יכולים להגיד לכם שצמיגים לא מתוחזקים יכולים להתפוצץ במהלך הנסיעה. אגב, במיוחד במזג האוויר הישראלי שלנו. מזג האוויר הים תיכוני שלנו נוטה לייבש צמיגים, מה שבמקרים רבים מגביר את הבלאי שלהם. לכן, חשוב לפקוח עין על נראות הצמיג, וכן, אפילו אם הצמיג עדיין בתוקף.

ירידה בתחזוקת הרכב הכללית

כאשר הצמיגים אינם תקינים, כפי שציינו לעיל כאן במאמר, התחזוקה הכללית של הרכב יכולה להיפגע. נזכיר כי צריכת הדלק עשויה להתגבר, אבל זו לא הבעיה הפוטנציאלית היחידה עם צמיגים לא תקינים. כאשר הצמיגים אינם תקינים, הרכב עשוי להתחיל לרעוד במהירויות מסוימות, מה שבהחלט יכול להוביל להשתחררותם של ברגים, אטמים, פלאנג'ים (פלאנג'ים הם חיבורים בין חלקי הרכב) ועוד. בקיצור, אל תיתנו לחלקי הרכב סיבה לרעוד.

החשיבות של תיקון צמיגים

החשיבות של תיקון צמיגים: שאלות ותשובות שכדאי להכיר

תשובה: תיקון צמיגים בהחלט משתלם, אבל צריך לוודא שהתיקון לא בא על חשבון הבטיחות שלכם. לפעמים אנשים רוצים לחסוך כמה שקלים בכיס, והם מוצאים את עצמם מתקנים צמיגים מאוד שחוקים בניגוד להמלצה של הפנצ'רייה. אם אנשי הצוות המליצו לכם להחליף ולא לתקן, ייתכן שיש לכך סיבה מוצדקת.

תשובה: החלפה של 4 צמיגים יכולה לעלות 500 ₪ והיא יכולה לעלות גם 4,000 ₪, באמת שהכול תלוי בסוג הרכב שלכם והצמיגים שאתם מעוניינים להתקין בו. כמו כן, יש לקחת בחשבון את מחיר הג'אנטים, כאשר אלו נעים בין הטווחים של אלפי שקלים בודדים. עם זאת, החלפת ג'נטים זו מותרות, ככה שאין חובה להחליפם.

תשובה: בפנצ'ריית טיפטופ צמיגים תמצאו את השירותים הבאים:
• אבחון תקינות צמיגים כללית לכל סוגי כלי הרכב, לרבות דו גלגלי.
• ייבוא ומכירת ג'אנטים לכלל סוגי הרכבים.
• תיקון פנצ'רים לכלל סוגי הרכבים, מכירת מוצרים לתחזוקת צמיגים ועוד.
צרו קשר כעת עם צוות המקצוענים של פנצ'ריית טיפטופ תל אביב, כדי לקבל מידע נוסף.

תשובה: מותג הצמיג, ארץ ייצורו ואיכותו.

 

 

מאמרים נוספים בנושא
טיפטופ

רוצה פרטים נוספים?

מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.

חברת צמיגי טיפ טופ מתמחה בייבוא ג'נטים וצמיגים של החברות והמותגים המובילים ממדינות רבות בעולם. בנוסף, מגישה החברה שירות החלפת צמיגים, תיקון צמיגים וכיוון פרונט. על צוות עובדי החברה נמנים אנשי מקצוע מוסמכים לעבודה בתחום הג'נטים, הצמיגים והרכב על ידי משרד התחבורה. לצמיגי טיפ טופ תצוגת ענק של למעלה מ-1000 ג'נטים ומאות צמיגים במטרה לתת לכל לקוח את המענה המדויק עבורו.

עקבו אחרינו
פתח את הצ׳אט
צריך עזרה? 💬
היי 👋
איך אנחנו יכולים לעזור?